Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

0
Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Wiele, zwłaszcza młodszych kobiet, które dopiero co zaczynają nosić biustonosz, nie wie jak dobrać rozmiar stanika, aby ten idealnie leżał, a jego noszenie było komfortowe.

Rozmiar biustonosza składa się z liczby i litery. Liczba mówi o obwodzie naszej klatki piersiowej pod biustem. Litera zaś mówi o wielkości miseczki, czyli rozmiarze piersi. Dla przykładu, jeśli na biustonoszu widnieje oznaczenie 75D to oznacza, że produkt jest przeznaczony dla osoby, która ma rozmiar pod biustem 75 i miseczkę D. Jest zatem oczywiste, że na wstępie musimy ustalić, jaki jest nas rozmiar pod biustem. Przyda nam się tutaj miara krawiecka, za pomocą której zmierzymy obwód klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem. Jeśli mamy taką możliwość, możemy poprosić kogoś o pomoc, gdyż czynność ta zdecydowanie nie jest łatwa, przy samodzielnym wykonaniu. Celem dokonania właściwego pomiaru, musimy stanąć prosto i spuścić swobodnie ręce wzdłuż naszego ciała. Miarka powinna zostać przyłożona bezpośrednio pod piersiami, a potem delikatnie ściągnięta, tak abyśmy jednak nie odczuwały nacisku na ciało. Co oczywiste, pomiar powinien być dokonywany po zdjęciu ubrania.

Drugi krok to prawidłowe określenie rozmiaru miseczki. Pomiaru dokonujemy w biustonoszu, najlepiej miękkim lub usztywnianym, bez dodatkowych wkładek wewnątrz. Przy samym pomiarze warto nieznacznie pochylić się do przodu, co pozwoli nam uzyskać bardziej precyzyjny wynik. Miarkę przyłóżmy do piersi w ich najszerszym punkcie, mniej więcej na wysokości brodawek. Postarajmy się, aby miara lekko przylegała do ciała, ale nie uciskała nadmiernie biustu. Uzyskane rozmiary pozwolą nam na właściwe dobranie biustonosza. Każdy bowiem produkt tego typu ma na opakowaniu odpowiednią tabelkę, gdzie znajdziemy swoje, uzyskane przed chwilą rozmiary. Dzięki temu będziemy w stanie bardzo szybko i praktycznie bezbłędnie dobrać odpowiedni biustonosz. Musimy bowiem pamiętać, że to właśnie on decyduje o prawidłowym podtrzymaniu biustu. Jeśli biustonosz będzie za luźny, to nie będzie w stanie podtrzymać ciężaru piersi. Z kolei, gdy będzie zbyt ciasny, to będzie powodował poczucie głębokiego dyskomfortu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl