Dlaczego biustonosz do karmienia to idealna bielizna dla mam?

0

Macierzyństwo jest cudownym okresem w życiu kobiety. Gdy na świat przychodzi mały człowiek, zmienia się praktycznie wszystko. Również potrzeby młodych mam ulegają przemianie. Odczuwalne jest to szczególnie na przykładzie biustu. Czas laktacji sprawia, że stają się one większe, mniej jędrne oraz wrażliwe. W spokojnym przejściu tych wszystkich przemian pomaga bielizna dla mam. Zwłaszcza biustonosze do karmienia, dlatego w dzisiaj podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Dlaczego warto kupić biustonosz do karmienia piersią?

Sporo kobiet ma problemy z dostrzeżeniem pozytywów wynikających z zakupu bielizny dla mam. Pozostanie przy zwykłym biustonoszu w okresie karmienia, jest praktycznie niemożliwe, ponieważ zmienia się mocno rozmiar piersi. Zrezygnowanie z noszenia stanika również jest mocno nieodpowiedzialne, ponieważ większe piersi są cięższe i obciążają kręgosłup. Skutkuje to bólami pleców oraz garbieniem się. Dodatkowo skóra pozbawiona wsparcia naciąga się, a w ten sposób powstają rozstępy, które później trudno ukryć. W związku z tym zakup biustonosza do karmienia piersią ma zdecydowaną przewagę zalet nad wadami, jeśli chodzi o jego użytkowanie. Największym minusem jest z pewnością jego cena oraz złudna świadomość, że jest on tylko na chwilę. 

Bielizna dla mam powinna być luźniejsza

Eksperci, którzy zajmują się projektowaniem bielizny dla mam, są zgodni. Takie produkty, jak biustonosz do karmienia powinny być zdecydowanie luźniejsze. Dlatego podczas wyboru odpowiedniego modelu, zwróć szczególną uwagę na swobodę ruchów. Zbyt duże usztywnienie może wywołać bóle piersi i dyskomfort. Jedynie w dolnej części biustonosza może występować większe podparcie piersi. W związku z tym przed zakupem musisz dokonać precyzyjnych pomiarów i uważnie dopasować swój rozmiar do tabeli oferowanej przez producenta. Warto zostawić sobie delikatny margines, ponieważ piersi zmieniają swoją wielkość w ciągu doby.

Biustonosz do karmienia piersią musi mieć odpinaną miseczkę

Poza względami estetycznymi, które pomagają utrzymać piersi w doskonałej kondycji, biustonosz do karmienia piersią, musi spełniać swoje główne przeznaczenie, czyli być wygodny podczas oddawania pokarmu dziecku. Dlatego producenci zastosowali odpinane miseczki, które można odłączyć od ramiączka jedną ręką. Dzięki temu bielizna dla mam zapewnia łatwy dostęp do piersi dziecku i jednocześnie odpięta miseczka gwarantuje właściwie podtrzymanie tej części ciała.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl