Bielizna termoaktywna: jak wybrać najlepszy model? Sprawdź nasz poradnik!

0

Technologia związana z produkcją tkanin idzie sukcesywnie cały czas naprzód. Rozwiązania, które były zarezerwowane dla najlepszych sportowców, dzisiaj są powszechnie dostępne. W ten sposób ogromną popularność zyskała bielizna termoaktywna, jak wybrać najlepszy model? O tym dowiesz się z naszego materiału.

Różnica między odzieżą termiczną a termoaktywną

W świadomości ludzi krążą dwa pojęcia, a pierwszym z nich jest odzież termiczna, drugim bielizna termoaktywna. Trzeba zdawać sobie sprawę, że te elementy stroju niekoniecznie są tym samym. Produkty termiczne mają jeden podstawowy cel, którym jest utrzymanie możliwie wysokiej temperatury. Nawet kosztem zawilgocenia materiałów przez pot i inne substancje. W tego rodzaju odzieży wentylacja i odprowadzanie wilgoci jest na zdecydowanie niższym poziomie. Z kolei bielizna termoaktywna jest na wyższym stopniu zaawansowania, ponieważ oferuje przyjemne ciepło, gdy na zewnątrz jest chłodno i jednocześnie gwarantuje efektywne odprowadzanie wilgoci. 

Bielizna termoaktywna, jak wybrać najlepszy model? Najważniejsze jest dopasowanie do ciała

Szukając odpowiedzi na temat cech bielizny termoaktywnej i jak ją wybrać, koniecznie musisz zwrócić uwagę na właściwie dopasowanie do ciała. Ten rodzaj odzieży działa skutecznie tylko w momencie, gdy przylega do skóry. Jeśli koszulka lub spodnie będą sprawiały wrażenie zbyt dużego worka, materiał z trudnością wchłonie pot z Twojej skóry. Najważniejszym elementem bielizny termoaktywnej jest to, że zapewnia ona komfort na najwyższym poziomie. Jest to gwarancja suchej skór nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dlatego podczas zakupu wybierz rozmiar ściśle dopasowany do Twojej sylwetki.

Bielizna termoaktywna tylko z poliamidu

Na rynku możesz spotkać dwa rodzaje materiałów, po pierwsze naturalne, które bazują przede wszystkim na bawełnie oraz sztuczne. W przypadku tworzyw wyprodukowanych w laboratorium należy zwrócić szczególną uwagę na poliamid. Jest to tkanina wykonana w technologii kanalikowej. Tutaj pojawia się przewaga nad splotami naturalnymi, ponieważ zaprojektowana z poliamidu koszulka jest zawsze przylegająca do ciała, gładka i estetyczna. Jednocześnie bardzo efektywnie odprowadza wilgoć oraz zapewnia wysoki komfort termiczny. Oczywiście na rynku znajdują się również modele z domieszką poliestru, co również jest dopuszczalne. Jednak jeśli zależy Ci na bardzo wysokiej skuteczności, zwróć uwagę na możliwie najlepsze materiały. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl