Odstający stanik - co robić? Praktyczne porady

0
Odstający stanik - co robić? Praktyczne porady

Odstający stanik to dość powszechny bieliźniany problem, z którym borykają się kobiety z drobnym i średniej wielkości biustem. Nie wygląda to estetycznie, sprawia dyskomfort, a w dodatku nie jest dobre dla naszych piersi. Jakie są przyczyny odstawania miseczek? Czy da się to jakoś „naprawić”? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego biustonosz odstaje?

Najczęstszą przyczyną odstawania miseczek jest zły rozmiar i fason stanika. Dzieje się tak, kiedy wybieramy biustonosz ze zbyt dużą miseczką, zbyt nisko lub zbyt wysoko umieszczonym mostkiem lub po prostu za luźny w obwodzie. Za odstawanie stanika odpowiedzialne są także źle wyregulowane ramiączka oraz naturalne różnice w wielkości piersi. Czasem zdarza się, że jedna pierś jest sporo większa od drugiej, co utrudnia dobór bielizny.

Kolejną przyczyną odstawania miseczek jest zużycie się stanika. Częste pranie biustonosza w zbyt wysokiej temperaturze i przy mocnym wirowaniu sprawia, że z czasem traci on swój pierwotny kształt, a jego „zdolność” do prawidłowego podtrzymania piersi znacząco maleje. Stanik należy wymienić na nowy za każdym razem, gdy zauważymy uszkodzenia materiału, poluzowanie się ramiączek, nieodwracalne wygięcie miseczki czy utratę elastyczności w obwodzie. To naturalne, że bielizna się zużywa, tak samo jest przecież z butami czy innymi elementami garderoby. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego ulubionego biustonosza, pierz go ręcznie, z użyciem delikatnych detergentów i bez nadmiernego wyżymania.

Co zrobić, gdy stanik odstaje?

Z odstającym stanikiem niewiele da się zrobić. Za duża miseczka biustonosza zawsze będzie powodować taki efekt, podobnie zresztą jak zbyt luźny obwód. Możesz spróbować wyregulować ramiączka w taki sposób, by miseczka bardziej przylegała do ciała lub użyć żelowych wkładek do stanika, które uniosą piersi, dzięki temu te lepiej wypełnią miseczki. Jest to jednak doraźne rozwiązanie Twojego problemu. Aby go uniknąć w przyszłości, kupuj bieliznę perfekcyjnie dopasowaną do Twojego ciała, typu figury i kształtu piersi. Biustonosz nie będzie odstawał, jeśli zadbasz o to, by:

  • obwód pod biustem był dopasowany do Twoich aktualnych wymiarów w tej okolicy,
  • miseczka odpowiadała wielkości i kształtowi Twoich piersi,
  • ramiączka miały odpowiednią długość – nie mogą być ani zbyt luźne, ani wrzynać się w ciało.

W sklepie internetowym BodyCiao znajdziesz szeroki wybór bielizny od najlepszych producentów. W sprzedaży mamy piękne, starannie wykonane staniki na każdy biust. Jeśli życie uprzykrza Ci odstający biustonosz, wyrzuć go do kosza i spraw sobie taki, który zapewni Ci maksymalną wygodę.

Dlaczego nie powinnaś nosić odstającego stanika?

Odstający stanik nie zapewnia odpowiedniego wsparcia dla piersi. To może prowadzić do dyskomfortu i bólu w okolicach pleców, ramion i klatki piersiowej. Dodatkowo, brak odpowiedniego podtrzymania biustu, w dłuższej perspektywie czasu, może mieć negatywny wpływ na piersi. Co więcej, odstający biustonosz odznacza się pod ubraniem, a to nie wygląda najlepiej. Nie mówiąc już o tym, że w tak źle dopasowanym staniku po prostu nie można czuć się komfortowo, a uprawianie sportu czy lekkiej aktywności fizycznej staje się niemałym wyzwaniem.

Dlaczego stanik podnosi się do góry?

Kolejnym problemem, na który skarży się część kobiet, jest podnoszenie się stanika do góry. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzialne są za to zbyt mocno wyregulowane ramiączka i, ponownie, zbyt luźny obwód biustonosza. Zwykle klientki skupiają się na tym, by to miseczka stanika idealnie okalała pierś, natomiast mniejszą wagę przykładają do prawidłowego dopasowania bielizny w obwodzie. Tymczasem oba te parametry są równie ważne i nie należy przedkładać znaczenia jednego z nich ponad ten drugi. Kolejna ważna sprawa, kupując stanik, zapinamy go na pierwszą haftkę, a nie na ostatnią. Dzięki temu zyskujemy możliwość regulacji obwodu na wypadek delikatnego rozciągnięcia się biustonosza po praniu.

Kształt piersi a fason biustonosza

Wygląd piersi to cecha mocno indywidualna. Tak jak nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, tak i nie ma dwóch identycznych biustów. Możemy oczywiście na swoje potrzeby sklasyfikować piersi jako drobne, małe, średnie, duże, obfite, szeroko lub blisko rozstawione, okrągłe, płaskie bądź w kształcie gruszki, ale nie każda kobieta odnajdzie „swój biust” w takim podziale. Dlatego też najlepiej wybrać się do brafitterki, która w profesjonalny sposób dobierze biustonosz do naszych potrzeb, a potem, kierując się jej wskazówkami, będziemy wiedzieć, na jakie modele zwracać uwagę. 

Jak dobrać fason biustonosza do kształtu i rozmiaru piersi? Panie z mniejszym biustem często sięgają po staniki typu push up, choć lepszym wyborem są dla nich biustonosze typu plunge lub half-cup. Kobiety, które mają większe piersi, dobrze będą się czuć w stanikach typu full-cup i balkonetkach. Bardotka z kolei polecana jest paniom o niezbyt obfitym, jędrnym i pełnym biuście. To oczywiście duże uogólnienie. Najlepiej przymierzyć różne modele biustonoszy, by określić, jaki fason najlepiej podkreśla piękno Twoich piersi. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl